Legalne zatrudnienie w Niemczech

Masz wykształcenie pielęgniarskie, ale dotychczasowa praca nie daje ci satysfakcji lub posiadasz problem z jej znalezieniem? Może należałoby zastanowić się nad wyborem, jakim jest legalna praca w Niemczech? Duża liczba tamtejszych klinik poszukuje do pracy pielęgniarek, również zza wschodniej granicy. Pośród ofert można znaleźć zarówno te dotyczące pracy wymagającej opieki nad seniorami, jak i na oddziałach specjalistycznych szpitali. W tym drugim przypadku duża część pracodawców zapewnia wszystkie wymagane kursy doszkalające oraz możliwość nostryfikacji dyplomu. Z kolei sieci domów opieki dla osób starszych czasami umożliwiają wybór miejsca, w którym chciałoby się podjąć pracę.

Wymagania

Osoby, które posiadają potwierdzone dyplomem kwalifikacje są wyjątkowo mile widziane. Chodzi o zarówno dyplom studiów licencjackich, magisterskich jak i dyplom pielęgniarski. Wszystkie specjalistyczne kursy i odbyte szkolenia będą naturalnie atutem.

Znajomość języka niemieckiego jest jednym z wymogów, ale wystarczy stopień zapewniający prostą komunikację. Oczekiwany poziom kompetencji językowych to A2/B1. Naturalnie im lepszą znajomość języka posiadasz, tym prościej będzie można się postarać o pracę na lepszych warunkach. Znaczna większość klinik zapewnia pracownikom darmowy kurs językowy, który poprawi wasze kompetencje i umożliwi zapoznanie się ze specjalistycznym słownictwem medycznym.

Korzyści

Pracownicy mogą także liczyć na zapewnienie pakietu relokacyjnego oraz pomoc w poszukiwaniu mieszkania oraz przy przeprowadzce. Niektórzy pracodawcy gwarantują darmowe zakwaterowanie na czas pierwszych trzech miesięcy. Wysokość zarobków, w zależności od konkretnego miejsca i zakresu obowiązków waha się pomiędzy 2.000 – 3.500 Euro. Praca jest w 100% legalna, a więc podpiszesz z pracodawcą odpowiednią umowę doprecyzowującą warunki, na których zostaniesz zatrudniona, a także odprowadzisz składki na ubezpieczenie.

Nie zwlekaj i zaplanuj rozmowę kwalifikacyjną już dziś. Stabilna praca w oparciu o umowę, szansa na rozwój w nowoczesnych szpitalach oraz wysokie zarobki czekają na ciebie!